Karin Herzog (Professional Cleansing Facial Gel)

Krásný den, milé čtenářky.

Před několika týdny mi dorazil na testování produkt švýcarské značky Karin Herzog, o které jste určitě v posledních týdnech slyšely i u jiných blogerek. Já jsem si u zastoupení firmy vybrala Professional Cleansing Facial Gel a nyní bych vás ráda seznámila s jeho recenzí.

Nejprve bych ráda vyzdvihla design produktu, než se přesunu k samotné recenzi. Oba palce totiž musím zvednout nahoru. Tohle je moje krevní skupina. Balení je opravdu krásné a působí luxusním dojmem. Líbí se mi zejména kombinace černo - zlaté. 

Pleťový gel by měl odstraňovat veškerý makeup, tedy i voděodolný. Mimo to čistí obličej od nejrůznějších nečistot, obnovuje rovnováhu pleti, čistí zanesené póry a redukuje kožní mas. 
Gel má čirou, lehce zastřenou barvu. Textura je pak gelová a matná. 
Gel se nanáší na suchý i vlhký obličej pomocí prstů (po chvilce se působením tepla rozehřeje a bez problémů se pak aplikuje) nebo např. peelingové houbičky. Následně se má z obličeje setřít vatovým tamponem. Tahle fáze mi šla hůře, kvůli poměrně hutné konzistenci gelu. Nakonec jsem pro setření používala vlhčené vatové tamponky Rival de Loop. Co se týče množství gelu, není třeba ho používat přespříliš. Stačí nanést větší kapka a vystačíte si s ní na celý obličej.
Nyní už k slibovaným vlastnostem gelu.  Gel nesplnil vše, co hlásal. Pomocí gelu se mi například nedařilo odstranit voděodolný makeup, a to zejména řasenku a linky. S lehčím líčením si ale gel poradí. Nejvíce mi gel vyhovoval až ve druhé fázi. Tedy až poté, co jsem pleť odlíčila klasickým dvoufázovým odličovačem. Zvykla jsem si gel používat pouze na čištění pleti a byla jsem s ním spokojená.
Používala jsem ho samozřejmě i v okolí očí a nikdy jsem neměla problém s tím, že by gel nepříjemně pálil a mé oči by pak byly například zarudlé, nebo podrážděné. Po vmasírování do pleti a následném setření gelu jsem měla příjemný a svěží pocit. Gel je krásně hutný a mojí pleti sedl - vyživoval ji. Po pravidelném používání jsem měla pocit, že je moje pleť vyživená, vypnutá a napapaná. 
Jediné co bych gelu vytkla je zvláštní vůně. Moje mamka cítí z gelu kokos, já cítím chemii a bohužel mi gel příliš nevoní. Vůně je na mě až moc sladká a umělá.

Balení, které mi bylo zasláno je poloviční (25ml), plná verze má 50ml. Největším mínusem gelu je dostupnost a přespříliš vysoká cena, která se u plného výrobku vyšplhala až na 69€. Co se týče dostupnosti, Karin Herzog je dostupná pouze přes oficiální eshop, na který se můžete proklikat u mě na blogu v pravém menu.
Myslím si, že za takto vysokou cenu je tento gel naprosto průměrným výrobkem. Kdyby jej nedostala na testování, pravděpodobně bych se ke značce nedostala vůbec. 
Z gelu mám rozporuplné pocity. Možná je to tím, že gely na čištění pleti příliš nevyhledávám (dávám přednost vodám) a v neposlední řadě je to také tím, že výrobek nesplnil vše, co sliboval. Pleť sice vyčistil krásně, ale neodlíčil. Při takhle vysoké ceně by měl nejen čistit, ale i odličovat. 

Znáte značku Karin Herzog? Měly jste už příležitost vyzkoušet některý z jejich produktů?
Krásný den, 
V.

PS: Do konce tohoto měsíce budou články přidávány zřídka. Mám bohužel problémy s internetovým připojením, jelikož jsem delší dobu mimo domov. Budu se snažit přidat alespoň 1 článek týdně. Doufám, že vás menší "odstávka" neodradí a zůstanete i nadále věrnými čtenářkami. :)

6 komentářů:

 1. Tak toto naozaj nepoznám a ešte som o tom ani nepočula. No vyzerá to fakt super :)

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 2. Hezká recenze, gel mě ale vůbec nezaujal a ta cena je zbytečně vysoká. Ale ráda bych si čuchla :D

  OdpovědětVymazat
 3. Značku znám, ale zatím jsem nic nezkoušela :)

  SweetElis

  OdpovědětVymazat
 4. Pekná recenzia ale tento produkt ma nejako veľmi nezaujal :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Vôbec som nepočula o tejto značke, ale je dosť drahá, ale dúfam, že niekedy vyskúšam aj tak :)
  Lavandula Diary

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře, dělají mi velkou radost.
Mějte krásný den. :-)
Veronika