NOTD: Essence Colour&Go - 154 pink&proud

Krásné dopoledne. :-)

Tak jsem se konečně po více jak 3 letech odhodlala a koupila si lak na nehty od Essence. A právě o něm i dnešní rychlý lakovací článek.Abych byla přesná...já si laky Essence nekupuji ze zásadních důvodů, a to proto, že mi nevyhovují štětečky (zejména kolekce Colour&Go).
Tento odstín se líbil mojí mamce, protože si myslela, že jí bude ladit s novou rtěnkou - ale bohužel, a tak jsem si ho nakonec nechala já.

No a už jen při přípravě samotné článku se objevil první problém. Nemohla jsem zachytit foťákem tu správnou barvičku laku. Ať jsem se snažila a štělovala sebe líp, prostě to nešlo. Skoro bych řekla, že dnes jsou fotky vážně jen ilustrační.154ka je vysoce lesklý lak s jemným ale sytým shimmerem. Doteď nejsem pořádně schopná identifikovat odstín, který mi tedy ani za mák nepřijde skvělý a růžový. Spíš bych řekla, že je to něco mezi světlou lila se stříbrným shimmerem. Jenže pak se podíváte z jiného úhlu a najednou je lak více sytý a barva se rázem změní na fialkovou. Navíc v lahvičce je dost tmavý a vysloveně fialový..
Nazvěme odstín 154 pink&proud záhadou sfingy a přesuneme se dál.

Lesklý a třpytivý - bylo mi jasné, že bude potřeba nanášet ve dvou vrstvách, a taky ano. Jedna vrstva dostatečně nekryje a prosvítají bříška nehtů. Ve dvou vrstvách je krytí dostačující, ale i tři vrstvy by možná neškodily. Mně se nanášelo hůře, protože štěteček je příliš široký a špatně se mi s ním manipuluje.
Byla jsem mile překvapená, že se lak neslívá ne nehtech do čárek a ani netvoří bublinky. Barva pokryje rovnoměrně celou plochu nehtu a zaschne. Schnutí trvá o něco déle, než jsem zvyklá, ale do pěti minut to bylo. Po zaschnutí se nevytvoří taková ta elastická vrstva, která se tvoří, když lakujete např. laky Gabrielly Salvete. Naopak tenhle lak zanechá na nehtu lehce sloupatelnou vrstvu laku, o čem jsem se brzy přesvědčila.

Výdrž je minimální. Lakovala jsem v sobotu a už v neděli večer jsem měla oloupané tři nehty na prvé ruce. Takže výdrži rozhodně netleskám. Nejsem z těch, co nosí oprýskané laky do doby, než jim slezou i s nehty. Takže mi vadí, že po 2 dnech musím stáhnou dolů všech deset a lakovat nanovo > u mě doma je neuvěřitelná spotřeba odlakovačů. :D

No a závěr? Asi vím, proč si laky Essence nekupuji. Obvykle je to u této značky takto: poměr ceny nízký, ale kvalita vyšší. U laků to za mě neplatí. Velice průměrné výrobky, které sice mají obrovskou škálu výběru co se odstínů týče, ale tím to pozitivní končí. U laku vyžaduji rychlé schnutí a hlavně! výdrž. A to Colour&Go nemá (možná jde jen tento odstín).
Ale abych nebyla úplně zlá...nakonec se mi zalíbil i tento prazvláštní lila odstín, které normálně nevyhledávám. Určitě ho časem vypotřebuji, ale i tak tuším, že dopadne stejně jako můj Essence Multi dimension 3 in 1 nail polish, který mám od roku 2011, kdy šlo o limitku a stále jsem ho nespotřebovala...

A co vy, slečny? Máte rádi laky od Essence a konkrétně kolekci Colour&Go?
Určitě mi dejte vědět do komentářů. :)


2 komentáře:

  1. Není to jen tímhle odstínem. Všechny v těch větších baleních jsou moc tekuté, neschnou a mají pitomý štěteček! Loni jsem si koupila černý z téhle kolekce (kvůli těm beruškám) a při pracování s ním jsem se málem zbláznila! Mají krásné odstíny, vždy po nich pokukuji, ale pak si vzpomenu jaké trápení bylo s tím jedním a hned mě chuť přejde. Škoda, že Essence zrušilo ty malé lahvičky. Sice nim moc nevydrží, ale konzistencí i štětečkem byly skvělé!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to máme stejný názor. Jsem ráda, že to vidíš stejně. Je to ale škoda..barvičky to jsou krásné. :)

      Vymazat

Děkuji za Vaše komentáře, dělají mi velkou radost.
Mějte krásný den. :-)
Veronika