Mega recenze AVON: Tělová a dekorativní kosmetika

Krásné odpoledne, milé čtenářky.
Dnes jsem si pro vás připravila mega recenzi celkem deseti produktů značky Avon. Koupě katalogová kosmetiky je věčné téma. Koupit ANO/NE??? V dnešním článku se dozvíte můj postoj ke značce Avon, která patří mezi jednu z nejznámějších katalogových značek na světě. V mega recenzi pro vás mám připravené produkty, které jsou k dostání v každém katalogu, neboť se jedná o zavedený sortiment, nikoliv limitované edice.

DEKORATIVNÍ KOSMETIKA
K dekorativní katalogové kosmetice chová většina žen odpor. Já osobně preferuji kosmetiku z drogerií, kde mám možnost vyzkoušet testery. S nákupem produktů, které vám představím, jsem měla trochu problém. Dlouhou dobu jsem  na internetu hledala  recenze, které by mi alespoň trochu usnadnili výběr. Po pročtení desítek kladných ohlasů jsem si nakonec vybrala. 

Nejprve bych začala paletkou quatro očních stínů v odstínu Vintage Amnesia. V únorovém katalogu mě více zaujala paletka 5 stínů z nové řady Avon Luxe. Nakonec jsem však sáhla po levnější verzi Avon True color. Recenze na internetu byly kladné a 90% žen paletku doporučovalo. Většina z nich měla doma dokonce i několik barevných variant. Vybrala jsem si tedy ze dvou nových odstínů a zvolila Vintage Amnesia.

Avon True color eyeshadows palette - Vintage Amnesia
SLOŽENÍ:  Stíny jsou lehce krémové, ale opravdu jen lehce. Obsahují jemný stříbrný shimmer, který je na víčku znatelný (bohužel pouze ten shimmer). 
PIGMENTACE: Pigmentace je jedním slovem "příšerná". Ne, za mě opravdu ne. Na prst sice barvu nanesete, ale na ruku už ne. Pokud s trochou snahy a 10 minutami času bude chtít zkoušet nanést trochu barvy i na víčko, pak hodně štěstí. Na víčko nanesete pouze shimmer, ale nic víc. Jediný stín, který je trochu pigmentovaný a barva je na víčku znatelná, je ten pod č. 4, tedy tmavě šedivý, který na víčku vypadá spíše jako stříbrný. První dva stíny se nedají použít ani na projasnění koutku oka, protože barva prostě není znatelná. (Vyfotit swatch mě stálo pevné nervy a zarudlé zápěstí).
PRÁŠIVOST: Stíny práší spíše středně, což se by mi nevadilo, pokud by za něco stály, ale takhle je to pouze další mínus.
VÝDRŽ: Výdrž je absolutně nulová. Nevydrží nic ani bez báze, ani s bází pod oční stíny. 
APLIKACE: Aplikace je prakticky nemožná, protože stín je nulově pigmentovaný. 
ODSTÍNY: Quatro paletku nabízí Avon v celkem 15 odstínech. 
BALENÍ: Určitě neujde vaší pozornosti, že balení True Color až nápadně připomíná Quatro paletky od Chanel. Balení je bytelné, z tvrdého plastu. Na to, že obsahuje pouze 4 stíny je celkem velké (větší, než dlaň). Uvnitř paletky je velké zrcátko a oboustranný pěnový aplikátor, který za moc nestojí. Celá paletka vám přijde zabalená v papírové krabičce.
GRAMÁŽ: Paletka váží 5g.
CENA: Původní cena je 229,- / Akční cena je 139,-
ZÁVĚR: Za mě jedno velké NE! Paletku už bych si znovu nekoupila, ani kdyby stála polovinu z té akční ceny. Stíny nesplnily ani jeden požadavek, který by splňovat měly. Nic nevydrží, nejsou skoro pigmentované, práší se a špatně se aplikují.

Od záporného se přesouváme k tomu kladnému. Dále tu mám bázi pod oční stíny, která je vhodná pro všechny typy pleti.
Avon Eye shadow primer 
SLOŽENÍ: Jemná, vysoce krémová konzistence. 
APLIKACE: Stačí nanést opravdu nepatrnou kapičku a lehce rozetřít. Báze je krémová a velice snadno se roztírá. Vstřebává se poměrně rychle, takže její aplikace je snadná.
VÝDRŽ: S tímto produktem jsem spokojená. Bázi jsem chtěla vyzkoušet spolu s mono stíny od Kiko cosmetics, které bohužel mají nižší vydrž. S bází vydržely celý den na víčku, a to aniž by se pohnuly, nebo slily. Zkoušku ohněm báze zvládla, a s klidem ji můžu doporučit.
ODSTÍNY: Báze je k dostání v jediném odstínu, a to Light beige, který je vhodný pro všechny typy pleti.
BALENÍ: Ahhh! Balení je prostě úžasné. Miluji skleněné obaly, a pokud se mi do ruky dostane takovýto malý drobeček, není vůbec nic, co bych balení vytkla. 
GRAMÁŽ: Báze váží 3g, což je celkem hodně (v porovnání s např. paletkou, která má 5g). 
CENA: Původní cena je 139,- / Akční cena je 59,-
ZÁVĚR: S bází jsem velice spokojená. Za akční cenu, za kterou jsem jí pořizovala si nemůžu stěžovat vůbec na nic. Svojí funkci plní velice dobře. Takže za mě ANO!

Posledním kouskem dekorativní kosmetiky je rtěnka z řady Color trend Kiss´n´Go v odstínu Amethyst.
Avon Color trend lipstick - Amethyst

SLOŽENÍ: Krémová konzistence. Tato rtěnka je bohužel lehce parfemovaná. Hodně mi svou vůní připomíná rtěnky od Astoru. Bohužel Astor i Avon mi příliš nevoní, ale to je pouze drobnost, kterou překousnu.
APLIKACE: Snadná, díky zmiňované krémové konzistenci. Rtěnka při nanášení krásně "klouže" a nijak nedrhne. Rtěnka je na rtech velice příjemná.
VÝDRŽ: Výdrž je spíše střední, srovnala bych jí se rtěnkami Essence. Vydrží cca 1,5 hodiny bez jídla a pití. Bohužel po nějaké době na rtech lehce vysušuje.
KRYTÍ: Krytí je vyšší. Rtěnka krásně kryje ve dvou vrstvách.
FINISH: Lesklý s jemným stříbrným shimmerem. Preferuji matné rtěnky, ale kupodivu mi vyhovuje i tato.
BALENÍ: Nemám ráda bílou barvu, proto se mi toto balení příliš nelíbí. Navíc rtěnka působí "dětsky". Každopádně jde o klasickou výsuvnou rtěnku. Díky průhlední části pod víčkem jde krásně vidět, jaký odstín se skrývá uvnitř.
GRAMÁŽ: 3,6 g.
CENA: Původní cena je 99,- / Akční cena je 49,-
ZÁVĚR: Za 49,- je to průměrná drogerková rtěnka, takže koupě nelituji. Pokud bych měla platit plnou cenu, hodně bych se rozmýšlela, protože za takovou cenu si radši pořídím Rimmel, nebo Dermacol. Znovu bych si ji ale pravděpodobně nekoupila.

TĚLOVÁ KOSMETIKA
Větší část mojí únorové objednávky tvořila tělová kosmetika. Obecně mám tělovou kosmetiku od Avonu velice ráda, a to zejména díky rozmanitosti vůní, ze kterých si podle mého vybere opravdu každý.  Jediná parfemace, kterou nemůžu ani cítit je vůně oceánu, moře atd. Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to osvěžovače vzduchu do koupelny. Naštěstí Avon nabízí řadu příjemných, ovocných, sladkých i těžších vůní, ze kterých si většinou vyberu do 5 minut, a kolikrát mám problém se vůbec rozhodnout. Za velký plus u  výběru považuji vzorečky, které se na většině stránek katalogu nacházejí, a díky kterým je to rozhodování zase o kousek jednodušší.

Jako první bych vám ráda představila sadu tělových přípravků Avon Naturals body care. Sadu jsem pořizovala za akční cenu, a vybírala jsem myslím ze 6 různých variant. Vybrala jsem si vůni marakuji a pivoňky. Sada obsahovala sprchový gel, tělové mléko a tělový sprej.
Avon Naturals body care - Pretty passion fruit & peony body lotion
Avon Naturals body care - Pretty passion fruit & peony body sprey
Avon Naturals body care - Pretty passion fruit & peony shower gel
SLOŽENÍ: Sprchový gel má přirozeně tekutější konzistenci, než hutnější tělové mléko. Sprchový gel krásně pění už v malém množství, a to je jediný požadavek, který od něj očekávám (navíc vydrží opravdu dlouho, i když je to jen 200 ml). Tělové mléko je velice příjemné na těle a vůně vydrží ještě pár hodin po opláchnutí. Tělový sprej je nutnost, bez které nevycházím z domu. Je to moje Avon stálice, kterou nosím v kabelce už několik let, a toto není můj první drobeček z této řady.
VŮNĚ: Vybrala jsem si marakuju a pivoňku a jedním slovem voní BOŽSKY! Znáte ten pocit, kdy vám nějaký přípravek voní tak moc, že by jste ho nejradši snědli, místo použili? :D
BALENÍ: Z průhledného plastu. Sprchový gel a tělové mléko mají zacvakávací uzávěr a tělový sprej má rozprašovač. 
GRAMÁŽ: Sprchový gel a tělové mléko - 200 ml. Tělový sprej - 100 ml.
DRUHY: Dohromady můžete vybírat ze 6 druhů a různých vůní. 
CENA: Běžná cena sprchového gelu je 149,- / Tělového mléka 149,- / Tělového spreje 149,-
Akční cena se potom pohybuje v rozmezí od 69,- za kus, 89,- za kus, až po 118,- za více kusů.
ZÁVĚR: Jak už jsem zmiňovala, tělovou kosmetiku Avon mám velice ráda, takže ji můžu s klidem doporučit.

Dalším sprchovým gelem je Avon Senses, který mi přišel k nákupu jako dárek.Tyto gely mám také odzkoušené a jsem s nimi stejně spokojená, jako s řadou Avon Naturals. Recenze tohoto produktu je tedy shodná s recenzí sprchového gelu Avon Naturals body care - marakuja a pivoňka.
Avon Senses shower gel - Mood therapy revitalising with acai & berry extract

BALENÍ: Plastové. Bohužel tento gel se mi vždy špatně otevíral a několikrát se mi stalo, že jsem si o uzávěr ulomila nehet. Dejte mi schválně do komentářů vědět, zda se vám to také někdy stalo.
GRAMÁŽ: Toto balení je o něco větší, než Naturals má 250 ml. Avon dále nabízí i 500 ml.
DRUHY: Pokud se nepletu, z této řady nabízí Avon 10 sprchových gelů, z toho jsou některé pro NI a některé pro NĚJ.
CENA: Se liší podle balení. Gel 500 ml stojí běžně 129,- a Akční cena je 69,- / Gel 250 ml stojí běžně 79,- a Akční cena je 59,-

Dalším výrobkem je krém na ruce z řady Avon Care. Tento krém nemám poprvé, ani naposledy. Je to jeden z mých oblíbenců, ke kterému se už roky vracím. Tento s čokoládovým máslem a vitamínem E mám již po druhé.
Avon Care hand cream - Cocoa butter with vitamine E
SLOŽENÍ: Jedná se o vyživující krém s přírodními oleji a vitamíny. Složení je tedy krémové a středně hutné. Krém má bílou barvu a voní naprosto NEPŘEKONATELNĚ. Jsem nadšená z vůní kokosu, vanilky, čokolády, ořechů atd.
APLIKACE: Lehce se roztírá a rychle se vstřebává. Co víc si od krému přát.
BALENÍ: Klasická plastová tuba se šroubovatelným uzávěrem. Na uzávěrem se dá krém postavit, takže krásně steče na dno a dá se celý dopotřebovat.
DRUHY: Avon nabízí řadu Care v několika variantách: Cocoa butter, Intensive moisture, Glycerine, Olive oil, Intensive relief, Youth restore.
GRAMÁŽ: 100 ml
CENA: Běžná cena 79,- / Akční cena 49,-
ZÁVĚR: Krémy z řady Care jsou velice dobré. Ruce vyživují do hloubky, zjemňují pokožku a jsou opravdu šetrné i ke kůži exematiků. Sama mám atopický exém a mohu je tedy doporučit (ruce po nich nesvědí ani nerudnou).

Dalším přípravkem z řady Care je krém na obličej Youth restore. Nedávno jsem dopotřebovala krém z řady Cocoa butter, a tak jsem si řekla, že vyzkouším pro změnu jinou řadu. Tento krém bych mohla s čistým svědomím doporučit, mám k němu pouze jednu jedinou výhradu. Nevoní mi...
Youth restore je zpevňující řada s kolagenem a elastinem. Jsou to tedy krémy spíše pro věk 20+
Avon Care face cream - Youth restore with collagen & elastin
SLOŽENÍ: Krém je rozhodně hutnější, než řada Cocoa butter.
APLIKACE: Stačí použít trochu, protože se krásně roztírá. Tím, že je krém hutnější si na pleť jakoby "sedne" a vytvoří filtr, který se během pár minut zcela vstřebá. Během těch pár minut vyloženě cítím, jak se mi pleť lehce vypíná.
GRAMÁŽ: 100ml
CENA: Běžná cena 99,- / Akční cena 59,-
ZÁVĚR: S krémem jsem spokojená, kvalitou srovnatelný např. s čokoládovou řadou od Ziaji.

Pro mě je kosmetika Avon bohem na poli voňavek a parfémů. Parfémů Avon jsem vyzkoušela nespočet (Summer white sunset, Perceive, Célebre, Today & Tommorow, Femme, Miami party). Posledně mě v katalogu zaujala vůně z řady Secret Fantasy, kterou Avon nabízí ještě ve variantě Secret Fantasy Midnight.
Avon Secret fantasy

"Svůdná kompozice bohatých akordů fialky obohacená o aroma ananasu a hořkosladké ambry". Vůně se řadí do kategorie květinově-ovocných vůní, a voní opravdu božsky! Není příliš sladká, ale spíše svěží. Nejvíce z ní cítím vůni fialek a lehce vůni ananasu. Je to přesně taková ta lehká, nenucená vůně, kterou můžete použít i několikrát za den, protože s vámi splyne, aniž by si na vás "těžce sedla" a táhla se za vámi dalších X metrů.
Flakonek je opravdu roztomilý. Voňavka se aplikuje pomocí rozprašovače, který je opatřený malým přívěskem ve tvaru klíče, který odemkne nejen vaše tajemství, ale i celou voňavku (bez sundání klíče totiž rozprašovač nefunguje). :)
CENA: Běžná cena je 499,- / V akci se dá sehnat za 229,-

Tak to by bylo k dnešnímu mega dlouhému článků vše. Určitě mi nezapomeňte dát v komentářích vědět, jaký zaujímáte postoj ke kosmetice Avon vy, a zda máte oblíbený nějaký jejich produkt (tělový, vlasový, dekorativní). :)

Přeji vám hezký zbytek dne,
V.

8 komentářů:

 1. Ja moc v lasce avon nemam rada, ja spise Oriflame.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oriflame jsem zatím moc nezkoušela, nemám k němu přístup. Ale milovala jsem parfém Delight od Oriflame. :)

   Vymazat
 2. Tak já se přikláním k Míši, taky Avon moc nemusím. Ale jeden zpevňující sprchový gel od nich byl fajn. Jen už nevím z jaké řady byl. Taky převážně objednávám z Oriflamu. Ale ten krém na ruce může vonět skvěle. :-) Přidala jsem si tě taky do sledovaných. :-)
  vmemzivote

  OdpovědětVymazat
 3. Hádám, že to asi bylo z řady Solution :) ty mají nějaké zpevňující přípravky. Ty já mám ráda od Dermacol Enja a pak od Ryoru. :)) Voní vážně božsky, jak jsem psala..nejradši bych ho snědla. :D
  Děkuju za sledování. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem od Avonu milovala jednu řasenku. Jinak mám ještě jejich rtěnku a měla jsem tužku na rty. :)

  worldbysofi.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jaká řasenka to byla si pamatuješ? Já měla kdysi ráda color trend. :)

   Vymazat
 5. Já si vždycky Avon katalog hrozně ráda prohlížím, třeba klidně 3x :D. Z Avonu mám nejradši parfémy + ty parfémové tělové mléka. Z Avonu mám i nejoblíbenější tužky na oči glimmerstick, který jsou krásně měkký a vydrží mi na očích celý den. Měla jsem i řasenku BigShock a ta řasy nádherně namalovala
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 6. Ja som mala od Avonu kakaové maslo na telo a bolo úžasné, tá hydratácia to bolo niečo fakt neskutočné.
  Bianka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře, dělají mi velkou radost.
Mějte krásný den. :-)
Veronika